Nazwa Rozgłośni: Katolickie Radio Płock
Miasto: Płock
kod pocztowy: 09-400
ulica: Kazimierza Wielkiego 5
tel. (24) 262-36-67
fax. (24) 264-47-97
e-mail: krpinfo@op.pl
www: http://www.krpradio.pl

 

Katolickie Radio Płock jest pierwszą katolicką stacją radiową w powojennej Polsce (przed II wojną światową nadawało przecież radio, założone przez św. o. Maksymiliana Kolbe w Niepokalanowie). Dla naszych potrzeb została zaprojektowana przez Instytut Łączności we Wrocławiu pierwsza mała antena nadawcza.
Nadajemy od 7 czerwca 1991 r., a pierwszą audycją była transmisja Mszy św., którą celebrował papież Jan Paweł II podczas wizyty w Płocku. Na zakończenie nabożeństwa Papież powiedział: „Na początku Mszy świętej znakiem krzyża zostało zainaugurowane i rozpoczęło ewangelizacyjną działalność radio diecezji płockiej. Pierwsza katolicka rozgłośnia w Polsce. Vivant sequentes! Niech żyją następcy!”. Następców nie zabrakło, wkrótce Polska pokryła się siecią rozgłośni katolickich.
Dziś nadajemy na częstotliwości 104,3 Mhz, a nasz zasięg wynosi od 50 do 70 km wokół Płocka. W naszym programie słuchacze znajdą wszystko, czego potrzebują: najświeższe informacje ze świata, z kraju i z regionu, muzykę, modlitwę, katechezy, wiadomości kulturalne i sportowe, transmisje nabożeństw z płockiej katedry, relacje, wywiady i codzienne rozmowy radiowymi gośćmi.